Sauna ogrodowa – przydomowe centrum relaksu

Faworyt wśród saun ogrodowych

Sauna zewnętrzna Alex jest przykładem kompleksowego domku ogrodowego wyposażonego w saunę z dużym przeszkleniem, przedsionek służący do wypoczynku i pomieszczenie z prysznicem. Dodatkowo ma pokaźny taras, którego znaczna część znajduje się pod zadaszeniem. Układ budynku pozwala na różnorakie zagospodarowanie jego przestrzeni. Dlatego sprawdza się zarówno na użytek prywatny, ale także do szerokiej eksploatacji w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach. Ten model sauny ogrodowej łączy drewnianą elewację z dodatkami blachy antracytowej na drzwiach i dachu. Przede wszystkim domek jest bardzo praktyczny, ponieważ posiada dodatkowe pomieszczenia chroniące przed bezpośrednim uciekaniem ciepła z sauny na zewnątrz. Duża szyba zamontowana w saunie zewnętrznej przenosi użytkowników bliżej natury. Ponadto taras daje wiele możliwości pod kątem wykorzystania miejsca. Podsumowując, sauna ogrodowa Alex to prywatne lub publiczne spa.

DOMEK SAUNOWY

Elewacja sauny ogrodowej wykonana jest z drewna świerku w kształcie półbala i w kolorze jasnego brązu. Dach pokryto blachą na rąbek stojący i następnie zamontowano rynnę. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Taras wyłożony jest deską ryflowaną z modrzewia syberyjskiego w kolorze ciemnego brązu. Boazerię i podłogę w przedsionku stanowi świerk. Ponadto miejsce w tym pomieszczeniu zagospodarowano w ławkę z drewna lipowego. Dodatkowo zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek.

W saunie zewnętrznej została zastosowana podłoga drewniana, natomiast podest, ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa. Boazerię zdobi drewno świerku skandynawskiego. Sauna ogrodowa wyposażona jest w szklane drzwi i duże okno z szybą hartowaną. Pomieszczenie wyposażono w piec firmy Harvia Vega z wbudowanym sterownikiem, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr. Dodatkowo oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

Skonfiguruj swoją saunę ogrodową Alex

GET STARTED

0$

Dziękujemy, skontaktujemy się wkrótce

Rodzaj Sauny

Wybierz typ sauny, który najbardziej Tobie odpowiada.

Charakteryzuje ją najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza - tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, które polewa się wodą

Sauna Combi spełnia funkcję zarówno sauny suchej jak i parowej. Piec z kamieniami wyposażony jest dodatkowo w parownik.

W saunie infrared źródłem ciepła są promienniki podczerwieni, których fale wnikają bezpośrednio wewnątrz ciała.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dalej

Rodzaj Pieca

Piec elektryczny

Piec elektryczny

Promienniki kwarcowe

piec na drewno

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dalej

Rodzaj Drewna

Wybierz z jakiego drewna zostanie wykonana twoja sauna

Świerk skandynawski

Lipa STP

Lipa STS szeroka

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dalej

Dodatki do sauny

Dodatki do sauny

Nagłośnienie + bluetooth

Ściana solna

Oświetlenie podławkowe

Oświetlenie podsufitowe

Oświetlenie za oparciem

Gwieździste niebo

Koloroterapia pas LED

Przycisk alarmowy

Szklana ściana frontowa

Misa na zioła i aromaty

Płyty z kamienia

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dalej

Przedsionek

Wybierz pokrycie ścienne do przedsionka

Płyty kartonowo-gipsowe kładziemy na ścianach w ramach przygotowania pod kafelkowanie. Na podłodze kładziona jest płyta OSB. Płyty są dostępne także w wersji wodoodpornej dla pomieszczeń o wilgotności większej niż 70%. Pozostawiamy stan surowy, wykończenie pozostaje w zakresie inwestora.

Świerk cechuje wysoka kumulacyjność cieplna co pomaga w utrzymaniu ciepła w domku. Drewno to posiada młode, niewypadające sęczki. Profil STP to klasyczny profil saunowy o zaoblonej krawędzi. W takim przypadku podłoga jest pokryta panelem drewnianym lakierowanym.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dalej

Skonfigurowaną ofertę otrzymasz mailowo w ciągu kilku minut po wprowadzeniu maila.

Podsumowanie

Nazwa Informacja Ilość Cena
Discount :
Razem:

Zamów

Menu