Sauna ogrodowa – przydomowe centrum relaksu

Faworyt wśród saun ogrodowych

Sauna zewnętrzna Alex jest przykładem kompleksowego domku ogrodowego wyposażonego w saunę z dużym przeszkleniem, przedsionek służący do wypoczynku i pomieszczenie z prysznicem. Dodatkowo ma pokaźny taras, którego znaczna część znajduje się pod zadaszeniem. Układ budynku pozwala na różnorakie zagospodarowanie jego przestrzeni. Dlatego sprawdza się zarówno na użytek prywatny, ale także do szerokiej eksploatacji w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach. Ten model sauny ogrodowej łączy drewnianą elewację z dodatkami blachy antracytowej na drzwiach i dachu. Przede wszystkim domek jest bardzo praktyczny, ponieważ posiada dodatkowe pomieszczenia chroniące przed bezpośrednim uciekaniem ciepła z sauny na zewnątrz. Duża szyba zamontowana w saunie zewnętrznej przenosi użytkowników bliżej natury. Ponadto taras daje wiele możliwości pod kątem wykorzystania miejsca. Podsumowując, sauna ogrodowa Alex to prywatne lub publiczne spa.

DOMEK SAUNOWY

Elewacja sauny ogrodowej wykonana jest z drewna świerku w kształcie półbala i w kolorze jasnego brązu. Dach pokryto blachą na rąbek stojący i następnie zamontowano rynnę. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Taras wyłożony jest deską ryflowaną z modrzewia syberyjskiego w kolorze ciemnego brązu. Boazerię i podłogę w przedsionku stanowi świerk. Ponadto miejsce w tym pomieszczeniu zagospodarowano w ławkę z drewna lipowego. Dodatkowo zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek.

W saunie zewnętrznej została zastosowana podłoga drewniana, natomiast podest, ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa. Boazerię zdobi drewno świerku skandynawskiego. Sauna ogrodowa wyposażona jest w szklane drzwi i duże okno z szybą hartowaną. Pomieszczenie wyposażono w piec firmy Harvia Vega z wbudowanym sterownikiem, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr. Dodatkowo oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

  • Domek saunowy z tarasem 11,35 m x 4 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 1,65 m x 4 m
  • Przedsionek 2,6 m x 2 m
  • Pomieszczenie z prysznicem 1,3 m x 2 m

Drewno

Boazeria sauny ogrodowej Alex wykonana została z drewna świerku skandynawskiego. Jest to często wybierany gatunek, dobrze sprawdzający się w saunach. Mimo wysokich temperatur, świetnie znosi trudne warunki. Dodatkowo ozdabia wnętrze drobnymi, brązowymi sękami. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do sauny Alex dobrano piec Harvia Vega. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

Przeszklenia

Domek saunowy Alex wyposażony został w spore okno wychodzące z sauny o wymiarach 250 cm x 140 cm. Okno te posiada szybę wewnętrzną hartowaną. Drzwi do sauny jak i do przebieralni są szklane. W przebieralni zostały zamontowane drzwi z szybą matową, aby zachować prywatność.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą zewnętrznej sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne, jednak nie zostało wykorzystane w modelu Alex.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej – znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Co więcej, do wyboru są również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku saunowego Alex wykonana jest z wysokiej jakości drewna z zastosowaniem modelu typu półbal w kolorze jasnego brązu. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Sauna ogrodowa Alex balia
Sauna ogrodowa Alex domek
Sauna ogrodowa Alex domek saunowy
Sauna ogrodowa Alex domowe spa
Sauna ogrodowa Alex drewniana
Sauna ogrodowa Alex drewniana balia
Sauna ogrodowa Alex zewnętrzna
Sauna ogrodowa Alex spa
Sauna ogrodowa Alex fińska

Napisz do nas o wycenę sauny Alex

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
22 - 10 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed