Przydomowe centrum relaksu

Faworyt wśród saun ogrodowych

Alex jest przykładem kompleksowego domku ogrodowego wyposażonego w saunę z dużym przeszkleniem, przedsionek służący do wypoczynku, pomieszczenie z prysznicem i pokaźny taras, którego znaczna część znajduje się pod zadaszeniem. Układ budynku pozwala na różnorakie zagospodarowanie jego przestrzeni, ponieważ sprawdza się zarówno jako użytek prywatny, ale także do szerokiej eksploatacji w ośrodkach wypoczynkowych i hotelach. Model ten łączy drewnianą elewację z dodatkami blachy antracytowej na drzwiach i dachu. Domek jest bardzo praktyczny, ponieważ posiada dodatkowe pomieszczenia chroniące przed bezpośrednim uciekaniem ciepła z sauny na zewnątrz. Duża szyba zamontowana w saunie przenosi użytkowników bliżej natury. Taras daje wiele możliwości pod kątem wykorzystania miejsca. Sauna ogrodowa Alex to prywatne i domowe spa.

BUDYNEK

Elewacja wykonana jest z drewna świerku w kształcie półbala i w kolorze jasnego brązu. Dach pokryto blachą trapezową i zamontowano rynnę. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paro przepuszczalna i paroizolacyjna. Taras wyłożony jest deską ryflowaną z modrzewia syberyjskiego w kolorze ciemnego brązu. Boazerię i podłogę w przedsionku stanowi świerk. Miejsce w tym pomieszczeniu zagospodarowano ławką z drewna lipowego. Zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek.

W saunie została zastosowana podłoga drewniana ze świerku, natomiast podest, boazeria, ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa. Sauna wyposażona jest w szklane drzwi i dużą, hartowaną, dwukomorową szybę wenecką. Pomieszczenie wyposażono w piec firmy harvia cilindro pc110e, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr oraz sterownik zewnętrzny harvia xenio cx110. Oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

Menu