1. SUPINE
  2. Blog o saunovaní
  3. Sauna v zimnej záhrade – relaxačná zóna počas celého roka

Sauna v zimnej záhrade – relaxačná zóna počas celého roka

Sauna v zimnej záhrade je spôsob, ako sa dostať do kontaktu s prírodou počas celého roka. Ako spravovať priestor zimnej záhrady tak, aby vám poskytoval vytúžený relax?

Oranžová záhrada je v skratke presklená miestnosť plná rastlín, často tropických. Je to ďalšia miestnosť, ktorú sa oplatí využívať počas celého roka, pretože priamy kontakt s prírodou znižuje stres a zvyšuje úroveň energie a šťastia. Okrem toho do miestnosti preniká cez presklené steny a strechu veľa svetla, čo zlepšuje náladu najmä počas zimných dní. Na druhej strane, v noci môže oranžéria slúžiť ako útulné a bezpečné miesto na pozorovanie hviezd. Predstavte si, o koľko sa zvýši úroveň relaxácie, ak k nej pridáte… osobnú saunu, v ktorej môžete relaxovať vo svojej súkromnej oáze.

Ako zariadiť zimnú záhradu so saunou?

Kde začať pri zariaďovaní priestoru zimnej záhrady na umiestnenie sauny?

  1. Na vytvorenie jedinečnej atmosféry musia byť v miestnosti rastliny. V skleníku sa bude najlepšie dariť fikusom, kalateám, bosslerom, krotónom, ako aj papyrusom.
  2. Oddychová zóna by mala byť vybavená pohodlným nábytkom, ktorý je prispôsobený zvýšenej vlhkosti a vysokému slnečnému žiareniu, ktoré prevláda v zimnej záhrade.
  3. Ak v zimnej záhrade plánujete usporadúvať stretnutia s priateľmi alebo rodinou, oplatí sa postarať sa napríklad aj o reproduktory alebo náladové osvetlenie, ktoré vytvorí útulnú atmosféru.
  4. Intimitu stretnutí a večerného odpočinku navyše zabezpečia rolety.
  5. Na výstavbu sauny v zimnej záhrade je však potrebné vyčleniť priestor s rozmermi najmenej 1,5 x 2 m a zabezpečiť prístup k elektrickej energii. To nie je veľa, však? Zvyšok zostáva v rukách výrobcu domácich a záhradných sáun.

Akú saunu si mám vybrať do zimnej záhrady?

Výber sauny závisí od individuálnych preferencií majiteľov domu. Bude to mokrá sauna, suchá sauna alebo možno kombinovaná sauna? Pre jednu osobu, alebo možno pre väčšiu skupinu priateľov? V modernom alebo tradičnom štýle? Ak neviete, aký typ sauny je pre vás najvhodnejší, určite si prečítajte náš článok: Akú saunu si vybrať do vašej domácnosti?

Aké sú výhody zimnej záhrady so saunou?

Jednou z najdôležitejších výhod zimnej záhrady je celoročná blízkosť prírody. Oranžéria je útulná obývacia izba, ktorá spája priestor domu so záhradou. Je to miestnosť plná svetla a rastlín. Je ideálny na relaxáciu, ale aj na stretnutia. Relaxačný priestor navyše určite obohatí súkromná sauna. Je to nielen atrakcia pre priateľov a rodinu, ale aj spôsob, ako si oddýchnuť od každodenného života.