1. SUPINE
  2. Blog sauny
  3. Jak urządzić spa w domu? 5 pomysłów na aranżacje

Jak urządzić spa w domu? 5 pomysłów na aranżacje

Łazienka coraz częściej pełni rolę domowego spa. Jak urządzić pomieszczenie, aby było atrakcyjną strefą relaksu? Poznaj 5 pomysłów na aranżację łazienki!

Urządź łazienkę w stylu spa, gdzie zrelaksujesz się w prywatnej saunie, pod prysznicem lub w ciepłej kąpieli. Pomieszczenie w tym stylu to doskonały pomysł na aranżację sprzyjającą relaksowi. Taki domowy kącik zapewni nie tylko odpoczynek, ale również pozwoli na korzystanie z niego, kiedy tylko chcemy. Jak jednak zaaranżować łazienkę, aby odgrywała rolę prywatnego spa? Zobacz nasze pomysły!

1. Elegancki kącik spa – sauna wewnętrzna w kształcie sześciokąta

Eleganckiego wyglądu tej strefy spa nadają duże przeszklenia, ciemny kamień na ścianach, okna dachowe, a także dyskretne dodatki w kolorze groszkowym. Sercem kącika jest sauna w nietradycyjnym kształcie sześciokąta z przyciemnianym szkłem oraz czarną płytą.

 

2. Minimalistyczna strefa relaksu – sauna fińska na poddaszu

Łazienka w minimalistycznym stylu to połączenie bieli i klasycznego drewna. Wolny narożnik w domowej łazience zapełniła sauna fińska, tworząc wymarzony kącik odnowy biologicznej. Sauna ta jest doskonałym przykładem wykorzystania małej łazienki, która od teraz stanowi strefę relaksu dla dwóch osób jednocześnie.

3. Zielone miejsce wypoczynku – tradycyjna sauna domowa

“Patrzenie na piękno przyrody jest pierwszym krokiem do oczyszczenia umysłu.

Amit Ray

Strefa spa powinna zrelaksować nie tylko ciało, ale przede wszystkim umysł. W związku z tym warto zadbać o to, aby była wypełniona roślinami, jak w tej łazience na poddaszu. W miejscu domowej odnowy biologicznej nie mogło zabraknąć drewnianej sauny, która doskonale komponuje się z otoczeniem zielonych roślin.

4. Industrialne domowe spa – przeszklona sauna fińska

Styl industrialny wyróżnia szarość betonowych ścian, gdzie pozostałe kolory są ciemne i mocne. Jeżeli w całym domu rządzi nowoczesność, to i strefa wypoczynku powinna taka być. Industrialny styl tego wykończenia zaciera różnicę między granicą sauny a całym pomieszczeniem.

5. Niewielki kącik na odnowę biologiczną – sauna w małej łazience

Mała łazienka wbrew pozorom nie stanowi przeszkody w spełnieniu marzenia o domowej strefie spa. Nawet w pomieszczeniu na poddaszu zmieści się tradycyjna sauna, wypełniając kącik idealnej strefy relaksu.