1. SUPINE
  2. Bez kategorii
  3. Výrobca sáun a kabín – rodinný podnik rešpektujúci tradície

Výrobca sáun a kabín – rodinný podnik rešpektujúci tradície

Sme výrobcom sáun a domčekov s rozlohou 35 m², ako aj prvkov na úpravu krajiny, ale predovšetkým sme rodinná firma, ktorá rešpektuje dlhoročné tradície.

Naším koníčkom je určite stavba domácich a záhradných sáun. Nemenej však túžime začať s realizáciou chát alebo krajinárskych prvkov. Pri našej práci venujeme osobitnú pozornosť drevu. Musí mať nielen najvyššiu kvalitu z technického hľadiska, ale veríme, že by mala mať aj „to niečo”. Otec by mohol hovoriť najviac o dreve, pretože je špecialistom na tento sektor v našej spoločnosti. Keďže je tu otec, sú tu aj synovia… Každý člen rodiny sa špecializuje na svoju oblasť, takže sa navzájom dokonale dopĺňame a vytvárame skupinu skúsených profesionálov. Supine je rodinná spoločnosť, ktorá stavia v historickej píle.

Výrobca sáun a kabín - rodinný podnik rešpektujúci tradície
Výrobca sáun a kabín – rodinný podnik rešpektujúci tradície

Sauny a chaty staviame v starej píle, ktorej základom je historický stroj.

Dielňa výrobcu sa nachádza v historickej budove v starom ovocnom sade. Na tomto mieste stála pred niekoľkými desaťročiami píla. Základom budovy je dodnes stolárska vertikálna píla, ktorú sme z bezpečnostných dôvodov len čiastočne uzavreli. Okrem toho v našej dielni zostali pôvodné koľaje, ktoré sa kedysi používali na prepravu guľatiny. Dodnes ich používame na prepravu väčších saunových komponentov alebo drevených domčekov. Okrem toho sme na steny budovy umiestnili niekoľko nápisov a hodiny v historickom štýle, aby sme zdôraznili historický charakter miesta. Tieto pre niekoho zábavné prvky nám umožňujú pamätať si a vážiť si miesto, kde každý deň pracujeme.

Drevo pre sauny a chaty spracovávame na našej historickej píle.

Okrem priestorov s potrebnými strojmi a nástrojmi má píla aj priestory vhodné na dozrievanie dreva. Tu vybrané drevo pomaly získava svoje vlastnosti vhodné na stavbu sáun alebo chát. V sezóne sme okrem iného. jelša, lipa a drevo borovice weymouthskej.

Vyrábame sauny a kabíny s ohľadom na históriu a s ohľadom na budúcnosť.

Denne sa podieľame na projektovaní a výstavbe sáun, rekreačných domov alebo realizácii krajinných prvkov. Miesto, kde tvoríme, nám nedovoľuje zabudnúť na históriu. Na starej píle pracujú robotníci s drevom už mnoho rokov. Snívame o tom, že to tak bude aj v budúcnosti, a preto prispievame k obnove poľských lesov. Za každú saunu alebo chatu vysadíme stromy vo vašom mene – podrobnosti o tejto akcii si môžete prečítať tu.