1. SUPINE
  2. Blog sauny
  3. Sauna w ogrodzie zimowym – strefa relaksu przez cały rok

Sauna w ogrodzie zimowym – strefa relaksu przez cały rok

Sauna w ogrodzie zimowym to sposób na kontakt z naturą przez cały rok. Jak zagospodarować przestrzeń oranżerii, aby zapewniała upragniony relaks?

Ogród zimowy to w wielkim skrócie przeszklone pomieszczenie wypełnione roślinnością, często tropikalną. To dodatkowy pokój, z którego warto korzystać przez cały rok, ponieważ bezpośredni kontakt z naturą redukuje stres, zwiększa poziom energii i szczęścia. Dodatkowo przez przeszklone ściany i dach do pomieszczenia wpada dużo światła, które poprawia nastrój, szczególnie w zimowe dni. Natomiast w nocy oranżeria może pełnić funkcję przytulnego i bezpiecznego miejsca do obserwacji gwiazd. Wyobraź sobie, o ile wzrośnie poziom relaksu, gdy do odpoczynku w prywatnej oazie dodamy jeszcze… osobistą saunę.

Jak zaaranżować zimowy ogród z sauną?

Od czego zacząć zagospodarowanie przestrzeni ogrodu zimowego, w którym ma się znaleźć sauna? 

  1. Aby stworzyć unikatowy nastrój, w pomieszczeniu muszą znaleźć się rośliny. W oranżerii najlepiej odnajdą się fikusy, kalatee, szeflery, krotony, a także papirusy.
  2. W miejscu odpoczynku powinny znajdować się wygodne meble, dostosowane do zwiększonej wilgotności i dużego nasłonecznienia, panujących w ogrodzie zimowym.
  3. Jeżeli w oranżerii zamierzasz organizować spotkania ze znajomymi lub w gronie rodziny, to warto również zadbać np. o głośniki, czy nastrojowe oświetlenie, zapewniające przytulny klimat.
  4. Dodatkowo kameralność spotkań i wieczorny odpoczynek zapewnią rolety.
  5. Natomiast do budowy sauny w ogrodzie zimowym należy wygospodarować powierzchnię minimum 1,5 m x 2 m, a także dostęp do prądu. To niewiele, prawda? Reszta pozostaje w rękach producenta saun domowych i ogrodowych.

Jaką saunę wybrać do ogrodu zimowego?

Wybór sauny uzależniony jest od indywidualnych preferencji domowników. Czy będzie to sauna mokra, sucha, a może combi? Jednoosobowa, a może dla większego grona znajomych? W nowoczesnym, czy też tradycyjnym stylu? Jeżeli nie wiesz jaki typ sauny będzie dla Ciebie najlepszy, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem: Jaką saunę wybrać do domu?

Jakie są atuty oranżerii z sauną?

Jedną z najważniejszych zalet zimowego ogrodu jest bliskość natury przez cały rok. Oranżeria to przytulny salon łączący przestrzeń domu z ogrodem. To pomieszczenie wypełnione światłem i roślinami. Doskonałe do odpoczynku, ale również spotkań towarzyskich. Dodatkowo strefę relaksu zdecydowanie uatrakcyjni prywatna sauna. To nie tylko atrakcja dla znajomych i rodziny, ale także sposób na odpoczynek od codzienności.