1. SUPINE
  2. Blog domki 35m2
  3. Slow life. Odpoczywaj na łonie natury

Slow life. Odpoczywaj na łonie natury

Relaks w stylu slow life jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zwolnij…

Slow life to styl życia, który od kilku lat staje się coraz bardziej popularny. Nic dziwnego, gdyż wraz z biegiem lat życie zdecydowanie przyspieszyło. Marzy nam się ucieczka od szybkiego życia, nawału obowiązków, pogoni za karierą, po prostu od codzienności…

Naszym sprawdzonym sposobem na zwolnienie jest ucieczka do własnego domku rekreacyjnego z sauną, balią i godzinnymi spacerami na łonie natury.

Zobacz realizacje domków całorocznych.

Czym jest idea slow life?

Slow life to po prostu zwolnienie tempa życia. To spędzanie czasu w zgodzie ze sobą i z naturą, aby życie było bardziej wartościowe. To również skupienie się na swoich potrzebach i przyzwolenie sobie na nic nierobienie. Slow life to celebrowanie chwili, picie kawy na tarasie, słuchanie śpiewu ptaków, drzemka na trawie, odpoczynek w saunie z dala od codziennej bieganiny.

Jak uciec od codzienności i żyć zgodnie ze stylem slow life?

Jednym ze skutecznych sposobów na zwolnienie tempa jest częstsze przebywanie w otoczeniu natury. Najprostszym rozwiązaniem na ucieczkę od codzienności jest… rzeczywista ucieczka. Krótki urlop na łonie natury pozwala docenić trwającą chwilę i ułatwi życie w zgodzie z nurtem slow life.

Odpoczywaj bez wyrzutów sumienia.

Deadliny i codziennie obowiązki sprawiają, że nawet chwila odpoczynku potrafi wpędzić w wyrzuty sumienia. Bo przecież w tym czasie można by zrobić tak wiele rzeczy… Jednak trzeba pamiętać o naładowaniu baterii. Wbrew pozorom, życie w wolniejszym tempie sprawia, że jesteśmy bardziej efektywni, ponieważ mamy więcej energii i potrafimy się lepiej skupić na konkretnym zadaniu.

Sposób na relaks – przebywaj na łonie natury!

Ciągłe przebywanie w czterech ścianach, najczęściej w betonowej dżungli, bardzo negatywnie wpływa na nastrój i samopoczucie, a docelowo na zdrowie. Idea slow life w szczególności zwraca uwagę na to, aby jak najwięcej czasu spędzać na łonie natury i skupiać się na relaksie. Obie te czynności można połączyć, odpoczywając w całorocznym domku rekreacyjnym z dala od miejskiego, szybkiego życia.

Zadbaj o relacje z bliskimi, zaraź ich duchem slow life.

A gdyby tak wybrać się na krótki urlop na łonie natury z najbliższymi? Wspólnie wejść do balii, pograć w karty, wyjść na spacer i nic nie robić? Znajdźcie czas dla siebie – często naprawdę tak niewiele potrzeba, aby zadbać o wspólne relacje.

Nie nauczymy Cię życia w stylu slow, ale damy do tego narzędzia.

Supine to nie couch, który nauczy Cię, jak zwolnić i czerpać z życia to, co najlepsze. Ale może dać Ci do tego odpowiednie narzędzie, jakim jest własny domek rekreacyjny na przykład z sauną i balią. Może warto zacząć właśnie od tego… żyć wolniej?