1. SUPINE
  2. Blog o saunovaní
  3. Chata do 35m2 so saunou – od výrobcu

Chata do 35m2 so saunou – od výrobcu

Výstavba rekreačných bungalovov do 35 m2, t. j. tzv. Bungalov bez povolenia je čoraz populárnejšou témou.

Ponúkame aj takéto chaty so saunou. Kedy možno takúto budovu s rozlohou do 35 m2 postaviť bez povolenia, ale len na základe ohlásenia? Akými ďalšími prvkami môže byť vybavená budova s mini kúpeľmi a saunami?

Pre mnohých majiteľov pozemkov je obrovskou úľavou, že nemusia žiadať o stavebné povolenie. Podľa stavebného zákona sú samostatne stojace jednopodlažné budovy na individuálnu rekreáciu, hospodárske domy a garáže oslobodené od stavebného povolenia. Plocha takéhoto bungalovu nesmie presiahnuť 35 m2 a výstavba sa môže začať na základe ohlásenia – nie je potrebný stavebný projekt. Naopak, minimálnou podmienkou pre využívanie záhradných kúpeľov so saunou je prístup k elektrickej energii.

Na akom pozemku možno postaviť bungalov s rozlohou do 35 m2 so saunou?

Pred výstavbou budovy s rozlohou do 35 m2 je potrebné najprv konzultovať miestny plán rozvoja. Musíte si presne overiť, aké sú požiadavky na rozvoj pozemku. V prípade, že neexistuje miestny rozvojový plán, stačí zistiť od príslušného orgánu (obce alebo mesta), či sa bude vyžadovať územné rozhodnutie. Na výstavbu saunového domu je potrebný prístup k elektrickej energii. Na základe vizualizácie pripravíme kompletný projekt sauny. Záhradné sauny, ktoré vyrábame, spĺňajú potreby našich zákazníkov a zároveň zapadajú do okolia.

Aké funkcie má rekreačný alebo celoročný saunový dom?

Každú saunu navrhujeme individuálne, podľa očakávaní a požiadaviek zákazníka. Dom s rozlohou do 35 m2 so saunou môže byť vybavený sprchou, šatňou a dokonca aj lodžiou, čím si vytvoríte vlastné mini kúpele. Vďaka týmto vlastnostiam môže byť saunový dom úplne samostatný a môže sa používať po celý rok bez ohľadu na počasie. Spájame tradíciu s modernými vymoženosťami, preto je možné v saunových domčekoch nainštalovať zvukový systém, dodatočné osvetlenie ako súčasť farebnej terapie, panoramatické okno s benátskym sklom alebo tlačidlo alarmu.

Pre našich zákazníkov je najdôležitejšie, že máme bohaté skúsenosti s výstavbou záhradných sáun a saunových domov, takže vieme poradiť v každej situácii.

V dome s rozlohou do 35 m2 je možné nainštalovať akúkoľvek saunu: fínsku, mokrú, ako aj kombinovanú saunu, ktorá kombinuje vlastnosti suchej a mokrej sauny. Odporúčame tiež infračervené sauny, ktorých zdrojom tepla sú infračervené ohrievače. Zaujímavým riešením sú aj soľné sauny, ktoré majú ďalšie zdravotné výhody.