Sauna ogrodowa – miejsce Twojego relaksu

Świeże spojrzenie na tradycję

Sauna zewnętrzna Finn to nowoczesna odsłona domku typu brda. Domek saunowy ze względu na spory rozmiar polecany jest przez naszą firmę do przeznaczenia go na użytek publiczny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by z wolnej przestrzeni w domku zrobić swoje własne pomieszczenie spa. Budynek wyposażony jest w sporych rozmiarów przeszklenia, co dodatkowo oświetla przestrzeń wewnątrz. Boazerię zewnętrzną wykonano z drewna o profilu płaskim w kolorze sosna oregońska i antracyt szary. Pokrycie dachu stanowi blacha na rąbek stojący w kolorze czarnym.

NOWOCZESNA STODOŁA

Sauna ogrodowa Finn to niecodzienna konstrukcja nawiązująca do popularnego wśród ośrodków wypoczynkowych domku typu nowoczesnej stodoły. Jej charakterystyczny kształt został przekształcony w zdecydowanie bardziej nowoczesną bryłę, wyposażoną w saunę i duże przeszklenia frontowej części. Układ domku saunowego zapewnia pożądane wrażenie przestronności oraz doskonałe doświetlenia wnętrza budynku. Duża powierzchnia zapewnia dodatkową przestrzeń do wykorzystania na przykład na strefę relaksu.

W saunie ogrodowej ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa. Saunę zewnętrzną wyposażono w szklane drzwi oraz szybę. Przede wszystkim sercem tej sauny jest piec firmy Harvia. Ponadto ma dodatkowe wyposażenie takie jak zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę oraz termohigrometr. Dodatkowo oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

  • Domek z sauną ogrodową 5,5 m x 4 m
  • Wysokość 3,75 m
  • Sauna 2 m x 1,8 m

Drewno

Boazeria sauny ogrodowej Finn wykonana została z drewna świerku skandynawskiego. Jest to często wybierany gatunek, dobrze sprawdzający się w saunach. Mimo wysokich temperatur, świetnie znosi trudne warunki. Dodatkowo ozdabia wnętrze drobnymi, brązowymi sękami. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do sauny Finn dobrano piec Harvia Vega wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia marki Harvia charakteryzują się wysoką jakością oraz estetycznym wyglądem. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi.

Przeszklenia

Domek ogrodowy Finn wyposażony jest w przeszklone drzwi wejściowe o wymiarach 90×210 cm oraz okno o wymiarach 190×210 cm. Oba te elementy są wykonane z aluminium w kolorze antracytowym. Drzwi do sauny są szklane hartowane o wymiarach 70×190, o takich samych wymiarach jest także szyba wychodząca z sauny.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą sauny ogrodowej Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun zewnętrznych Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Dlatego wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Ponadto wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Przede wszystkim montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Finn.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej – znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Ponadto do wyboru są również nowoczesne, na przykład metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię. W cenie sauny także zawarte są kinkiety zewnętrzne na tarasie domku saunowego.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewację zewnętrzną domku Finn wykonano z wysokiej jakości drewna o profilu płaskim w odcieniach sosna oregońska i antracyt szary. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Napisz do nas o wycenę sauny Finn

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
30 - 3 = ?
Wpisz wynik równania aby kontynuować
You need to agree with the terms to proceed