Sauna ogrodowa – domek najnowszej generacji

Przejrzysty ośrodek czasu wolnego

Sauna zewnętrzna Parker to supernowoczesny budynek ogrodowy. O jego nowatorskim charakterze decyduje w dużej mierze wykończenie elewacyjne w postaci płyt HPL. Jest to materiał niezwykle wytrzymały, odporny na niesprzyjające warunki i jednocześnie świetnie aranżujący fasadę budynku. W domku saunowym została wygospodarowana przestrzeń na pomieszczenie relaksu oraz kabinę sauny. Spora ilość przeszkleń stwarza okazję do obcowania z naturą znajdującą się po drugiej stronie okien. Cały koncept zachowany jest w minimalistycznym stylu, opierającym się również o pokaźne przeszklenia znajdujące swoje miejsce nie tylko w saunie, ale i w pokoju relaksu. Podsumowując, sauna ogrodowa Parker zdaje się być idealnym rozwiązaniem dla wymagających właścicieli, ceniących sobie nietradycyjne i rewolucyjne rozwiązania.

DOMEK SAUNOWY

Elewacja sauny ogrodowej wykonana jest z płyt elewacyjnych HPL w kolorze szarym, wybranym z palety RAL. Płaski dach pokryto membraną PVC. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Boazerię i podłogę w pomieszczeniu relaksu stanowi świerk. Ponad to miejsce w tym pomieszczeniu może zostać zagospodarowane w dowolny sposób. Obszerne przeszklenia zajmują znaczną część ścian. Na podstawowe oświetlenie wnętrza domku składają się oczka ledowe.

W saunie Parker podest, ławki i oparcia wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa, natomiast boazerię ścienną stanowi drewno świerku skandynawskiego. Szerokie, przeszklone, przesuwne drzwi wejściowe zaopatrzone są w zamek, chroniący nasz domek ogrodowy. Dodatkowe przeszklenie w pomieszczeniu relaksu to potężna szyba o identycznych wymiarach jak w saunie. Jej sercem jest piec elektryczny Harvia Vega z wbudowanym sterownikiem. Komplet akcesoriów stanowi podstawowy zestaw, w który wyposażana jest każda sauna. Na oświetlenie składa się zestaw oczek ledowych.

  • Domek saunowy 5,45 m x 2 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 1,8 m x 1,8 m
  • Pomieszczenie relaksu 3,4 m x 1,8 m

Drewno

Boazeria sauny ogrodowej Parker wykonana została z drewna świerku skandynawskiego. Jest to często wybierany gatunek, dobrze sprawdzający się w saunach. Mimo wysokich temperatur, świetnie znosi trudne warunki. Dodatkowo ozdabia wnętrze drobnymi, brązowymi sękami. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny. Do ogrzania sauny Parker wykorzystano piec Harvia Vega. Urządzenia Firmy Harvia są eleganckie i łatwe w obsłudze. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Dostępne są różne modele o różnej mocy- od 2,3 do 24 kW, dobierane odpowiednio do wielkości sauny. Do wyboru są piece zarówno z wbudowanym sterowaniem, jak i bez sterowania, a sterowniki do nabycia osobno. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi. W piecach tych niezbędne jest nabycie osobnego sterownika.

Przeszklenia

Domek saunowy Parker wyposażony został w spore okno wychodzące z sauny o wymiarach 160 cm x 195 cm. Okno te posiada szybę wewnętrzną hartowaną. W  pomieszczeniu poprzedzającym saunę dodano okno PVC o takich samych wymiarach. Do sauny zastosowano drzwi szklane o wymiarach 90x210cm.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą zewnętrznej sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne, jednak nie zostało wykorzystane w modelu Parker.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej – znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Co więcej, do wyboru są również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Efektowna aranżacja ścian zewnętrznych domku ogrodowego Parker skłania się ku nowoczesności i nieszablonowym rozwiązaniom. Duże płyty HPL pozwalają uzyskać ciekawą stylistkę sauny, a przy tym są bardzo odporne na środowisko zewnętrzne, promieniowanie UV, czy otarcia. Szeroki wybór kolorystyczny z palety RAL również wpływa na korzyść tej  formy pokrycia ścian. Budynek z zewnątrz zyskuje ultranowoczesną formę, zachowując jednocześnie tradycyjnie wykończone, drewniane wnętrza. Dodatkową zaletą płyt HPL jest brak konieczności ich corocznego impregnowania.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Skonfiguruj swoją saunę ogrodową Parker

GET STARTED

0$

Dziękujemy, skontaktujemy się wkrótce

Rodzaj Sauny

Wybierz typ sauny, który najbardziej Tobie odpowiada.

Charakteryzuje ją najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza - tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, które polewa się wodą

W saunie infrared źródłem ciepła są promienniki podczerwieni, których fale wnikają bezpośrednio wewnątrz ciała.

Sauna Combi spełnia funkcję zarówno sauny suchej jak i parowej. Piec z kamieniami wyposażony jest dodatkowo w parownik.

Zamontowanie w saunie pieca elektrycznego oraz promienników pozwala na rozwiązanie 2w1 – można korzystać z sauny infrared, a innym razem z sauny suchej.

Zastosowanie sauny 3w1 - pieca z parownikiem oraz promienników infrared pozwala na korzystanie z pełnych możliwości kąpieli saunowych.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj sterownika

Wybierz dogodny dla siebie sposób sterowania sauną

Sterownik wewnętrzny

Sterownik zewnętrzny

Wybór tego rodzaju sterownika pozwala na ustawienia temperatury i innych parametrów z poziomu panelu lub za pomocą aplikacji na telefon lub tablet.

Smart saunę możesz połączyć z systemem inteligentnego domu.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj Drewna

Wybierz z jakiego drewna zostanie wykonana Twoja sauna

Świerk skandynawski

Lipa

Olcha

Lipa termowana

Cedr kanadyjski

Nowoczesne płyty Rohol

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dodatki do sauny

Dodatki do sauny

Nagłośnienie + bluetooth

Ściana solna

Przycisk alarmowy

Misa na zioła i aromaty

Płyty z kamienia

Ukryty panel dotykowy za pomocą którego możesz sterować wszystkimi funkcjami swojej Inteligentnej Sauny

Audioserver do Twojej ulubionej muzyki automatycznie zaraz po wejściu do Twojej Inteligentnej sauny

Tablet umożliwi Ci zarządzanie wszystkimi funkcjami swojej sauny. Możesz modyfikować swoje seanse, dostosowywać nastrój oraz tworzyć swoje ulubione playlisty muzyczne na kąpiele saunowe.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Przedsionek

Wybierz pokrycie ścienne do przedsionka

Płyty kartonowo-gipsowe kładziemy na ścianach w ramach przygotowania pod kafelkowanie. Na podłodze kładziona jest płyta OSB. Płyty są dostępne także w wersji wodoodpornej dla pomieszczeń o wilgotności większej niż 70%. Pozostawiamy stan surowy, wykończenie pozostaje w zakresie inwestora.

Świerk cechuje wysoka kumulacyjność cieplna co pomaga w utrzymaniu ciepła w domku. Drewno to posiada młode, niewypadające sęczki. Profil STP to klasyczny profil saunowy o zaoblonej krawędzi. W takim przypadku podłoga jest pokryta panelem drewnianym lakierowanym.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Oświetlenie

Wybierz najdogodniejszy pakiet oświetleniowy do sauny

Oczka LED na suficie oraz pas LED pod ławą

Oczka LED na suficie oraz pas LED: pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Oczka LED na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Gwieździste niebo RGB (koloroterapia) na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Skonfigurowaną ofertę otrzymasz mailowo w ciągu kilku minut po wprowadzeniu maila.

The final estimated price is :

Podsumowanie

Nazwa Informacja Ilość Cena
Discount :
Razem: