Sauna ogrodowa – kameralna oaza odprężenia

Dyskretny domek saunowy

Sauna zewnętrzna Xavier to nowoczesna odsłona tradycji. Domek saunowy ze względu na ograniczony rozmiar dedykowany jest przede wszystkim prywatnym nabywcom. Budynek to kameralna domek saunowy wyposażony w saunę z podwójnymi ławami oraz przedsionek. Ponadto okno w przedsionku daje poczucie zwiększenia powierzchni w swoim osobistym porcie relaksu. Boazerię zewnętrzną wykonano z drewna świerkowego o profilu rombu. Przeszklone drzwi wejściowe zapewniają niepowtarzalny widok na ogród. Dodatkowo w saunie ogrodowej zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek, a elewację zewnętrzną oświetlają 2 kinkiety. Podsumowując, współczesny domek ogrodowy może doskonale wypełnić wolne miejsce na działce.

DOMEK OGRODOWY Z SAUNĄ

Sauna ogrodowa ma elewację zewnętrzną wykonaną z deski elewacyjnej o profilu ROMB. Dach został pokryty membraną dachową PVC oraz zaopatrzony w rynnę. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Ponadto domek saunowy ozdabia dwukomorowe okno wychodzące z przedsionka. Ściany i sufit w przedsionku pokryte są boazerią świerkową. Dodatkowo w saunie ogrodowej zainstalowano nowoczesne oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek, a elewację zewnętrzną oświetlają 2 kinkiety.

Sauna, będąca najważniejszym elementem całego projektu, wykonana jest w boazerii ze świerku skandynawskiego, natomiast podest, ławki i oparcie wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa. Saunę wyposażono w hartowane drzwi szklane. Przede wszystkim sercem tej sauny jest piec firmy Harvia Vega. Ponadto ma dodatkowe wyposażenie: zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę oraz termohigrometr. Dodatkowo oświetlenie stanowi zestaw oczek ledowych.

  • Domek z sauną ogrodową 2,5 m x 3,2 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 2,2 m x 1,6 m

Drewno

Boazeria sauny ogrodowej Xavier wykonana została z drewna świerku skandynawskiego. Jest to często wybierany gatunek, dobrze sprawdzający się w saunach. Mimo wysokich temperatur, świetnie znosi trudne warunki. Dodatkowo ozdabia wnętrze drobnymi, brązowymi sękami. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do sauny Xavier dobrano piec Harvia Vega wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia marki Harvia charakteryzują się wysoką jakością oraz estetycznym wyglądem. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi.

Przeszklenia

Sauna Xavier wyposażona jest w okno aluminiowe w kolorze antracytowym o wymiarze 120 cm x 210 cm. Drzwi do sauny o wymiarach 90 cm x 210 cm w ramie aluminiowej pasujące kolorem do okna są przeszklone, co pozwala na jeszcze lepsze doświetlenie wnętrza przedsionka światłem słonecznym.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą sauny ogrodowej Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun zewnętrznych Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Dlatego wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Ponadto wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Przede wszystkim montowanie promienników jest opcjonalne i nie zostało wykorzystane w modelu Xavier.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej – znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Ponadto do wyboru są również nowoczesne, na przykład metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku Xavier wykonana jest z wysokiej jakości drewna z zastosowaniem modelu typu romb w odcieniu brązu. Ponadto odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Skonfiguruj swoją saunę ogrodową Xavier

GET STARTED

0$

Dziękujemy, skontaktujemy się wkrótce

Rodzaj Sauny

Wybierz typ sauny, który najbardziej Tobie odpowiada.

Charakteryzuje ją najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza - tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, które polewa się wodą

W saunie infrared źródłem ciepła są promienniki podczerwieni, których fale wnikają bezpośrednio wewnątrz ciała.

Sauna Combi spełnia funkcję zarówno sauny suchej jak i parowej. Piec z kamieniami wyposażony jest dodatkowo w parownik.

Zamontowanie w saunie pieca elektrycznego oraz promienników pozwala na rozwiązanie 2w1 – można korzystać z sauny infrared, a innym razem z sauny suchej.

Zastosowanie sauny 3w1 - pieca z parownikiem oraz promienników infrared pozwala na korzystanie z pełnych możliwości kąpieli saunowych.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj sterownika

Wybierz dogodny dla siebie sposób sterowania sauną

Sterownik wewnętrzny

Sterownik zewnętrzny

Wybór tego rodzaju sterownika pozwala na ustawienia temperatury i innych parametrów z poziomu panelu lub za pomocą aplikacji na telefon lub tablet.

Smart saunę możesz połączyć z systemem inteligentnego domu.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj Drewna

Wybierz z jakiego drewna zostanie wykonana twoja sauna

Świerk skandynawski

Lipa STP

Olcha

Lipa termowana

Cedr kanadyjski

Nowoczesne płyty Rohol

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dodatki do sauny

Dodatki do sauny

Nagłośnienie + bluetooth

Ściana solna

Przycisk alarmowy

Misa na zioła i aromaty

Płyty z kamienia

Ukryty panel dotykowy za pomocą którego możesz sterować wszystkimi funkcjami swojej Inteligentnej Sauny

Audioserver do Twojej ulubionej muzyki automatycznie zaraz po wejściu do Twojej Inteligentnej sauny

Tablet umożliwi Ci zarządzanie wszystkimi funkcjami swojej sauny. Możesz modyfikować swoje seanse, dostosowywać nastrój oraz tworzyć

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Przedsionek

Wybierz pokrycie ścienne do przedsionka

Płyty kartonowo-gipsowe kładziemy na ścianach w ramach przygotowania pod kafelkowanie. Na podłodze kładziona jest płyta OSB. Płyty są dostępne także w wersji wodoodpornej dla pomieszczeń o wilgotności większej niż 70%. Pozostawiamy stan surowy, wykończenie pozostaje w zakresie inwestora.

Świerk cechuje wysoka kumulacyjność cieplna co pomaga w utrzymaniu ciepła w domku. Drewno to posiada młode, niewypadające sęczki. Profil STP to klasyczny profil saunowy o zaoblonej krawędzi. W takim przypadku podłoga jest pokryta panelem drewnianym lakierowanym.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Oświetlenie

Wybierz najdogodniejszy pakiet oświetleniowy do sauny

Oczka LED na suficie oraz pas LED pod ławą

Oczka LED na suficie oraz pas LED: pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Oczka LED na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Gwieździste niebo RGB (koloroterapia) na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Skonfigurowaną ofertę otrzymasz mailowo w ciągu kilku minut po wprowadzeniu maila.

The final estimated price is :

Podsumowanie

Nazwa Informacja Ilość Cena
Discount :
Razem: