Sauna Sven – własna przestrzeń w ogrodzie

Rodzinna sauna ogrodowa

Wnętrze sauny zostało zaprojektowane z dwupoziomowymi ławami. Takie rozwiązanie pozwala na saunowanie dla 2 osób na leżąco lub do 6 osób w pozycji siedzącej. Okno panoramiczne w saunie pozwoli na wpuszczenie światła dziennego. W oknie do sauny można zastosować szybę wenecką, która doda prywatności podczas kąpieli saunowej. Piec elektryczny w saunie Sven, którą można umieścić we wspaniałym otoczeniu, pozwoli w pełni zaczerpnąć korzyści zdrowotnych z długich i gorących kąpieli. Zapoznaj się z całą specyfikacją oraz wymiarami sauny. Możesz dostosować budynek saunowy pod własne potrzeby, skorzystaj w tym celu z konfiguratora.

DOMEK SAUNOWY

Domek ogrodowy Sven mieści w sobie saunę oraz przedsionek. Elewacja wykonana jest z deski płaskiej i zabezpieczona jest odpowiednim olejem. Dla ujednolicenia całości, drzwi wejściowej obite są deską elewacyjną. Dach płaski pokryto membraną dachową PVC oraz odprowadzono rynnę. Na izolację składa się wełna mineralna o grubości 100 mm i 150 mm oraz folie: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna. Na podstawowe wyposażenie składa się również oświetlenie ledowe w postaci tzw. oczek. Oferta domku ogrodowego Sven dotyczy kompletnej sauny ogrodowej wraz z wyposażeniem i ociepleniem.

Cały domek ma powierzchnię ponad 6 metrów kwadratowych. Sauna, będąca najważniejszym elementem całego projektu wykonana jest w boazerii ze świerku skandynawskiego, natomiast podest, ławki i oparcie wykonano z najwyższej jakości drewna lipy klasy aa. Pomieszczenie wyposażono w piec firmy Harvia Cilindro, zagłówki, anemostat, ceber, czerpak drewniany, klepsydrę i termohigrometr. W pomieszczeniu sauny zamontowano okno panoramiczne o wymiarach 200 cm x 110 cm. Zapraszamy do skorzystania z konfiguratora sauny Sven, aby dobrać saunę ogrodową pod swoje potrzeby i wycenić model. Wystarczy na końcu procesu podać swój adres e-mail aby otrzymać wycenę.

  • Powierzchnia całkowita 3,3 m x 1,9 m
  • Wysokość 2,5 m
  • Sauna 2 m x 1,7 m

Drewno

Boazeria sauny ogrodowej Sven wykonana została z drewna świerku skandynawskiego. Jest to często wybierany gatunek, dobrze sprawdzający się w saunach. Mimo wysokich temperatur, świetnie znosi trudne warunki. Dodatkowo ozdabia wnętrze drobnymi, brązowymi sękami. Świerk skandynawski jest podstawowym gatunkiem stosowanym w saunach ogrodowych na terenie całej Europy.

Piec elektryczny

Piec stanowi serce każdej sauny, również zewnętrznej. Do sauny Sven dobrano piec Harvia Cilindro wraz z wbudowanym sterownikiem. Urządzenia marki Harvia charakteryzują się wysoką jakością oraz estetycznym wyglądem. Ich instalacja pozwala na równomierne rozchodzenie się ciepłego powietrza w saunie. Decydując się na saunę combi, wybieramy najczęściej piece firmy Sawo Scandia Combi wraz z parownikiem, które przeznaczone są do saun połączonych – suchych z mokrymi.

Przeszklenie

Sauna Sven wyposażona jest w panoramiczne okno w ramie aluminiowej w kolorze antracytowym o wymiarach 200 cm x 110 cm. Zastosowano w nim szybę wewnętrzną hartowaną która znosi wysokie temperatury stosowane w saunie.

Promienniki kwarcowe

Mocą grzewczą zewnętrznej sauny Infrared nie jest piec, a promienniki podczerwieni. Decydując się na ten rodzaj sauny montujemy promienniki kwarcowe do saun Infrared niemieckiej firmy EOS. Są to urządzenia o pełnym spektrum promieniowania podczerwonego. Wykazują pełną moc działania niezwłocznie po uruchomieniu. Wymagają użycia osobnego sterownika dostosowanego do mocy. Montowanie promienników jest opcjonalne, jednak nie zostało wykorzystane w modelu Sven.

Oświetlenie LED

W oświetleniu podstawowym – wliczonym w cenę sauny ogrodowej – znajduje się oświetlenie ledowe w postaci tak zwanych „oczek”. Oświetlenie montowane jest na suficie lub pod ławkami. Co więcej, do wyboru są również nowoczesne, metalowo-drewniane lampy, a także w kolorze czarnym lub stalowym. Dodatkowe urozmaicenie może stanowić kolorowe, ledowe światło do saun, stanowiące koloroterapię.

Elewacja zewnętrzna

Drewniana elewacja zewnętrzna sauny ogrodowej uwidacznia naturę i zbliża użytkowników do zachowania tradycji. Elewacja zewnętrzna domku saunowego Sven wykonana jest z wysokiej jakości drewna o profilu płaskim. Odpowiednia impregnacja gwarantuje odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Nagłośnienie

Kabina prysznicowa

Drzwi drewniane

Przycisk alarmowy

Dodatkowe przeszklenie

Oświetlenie

Inne niż LED

Skonfiguruj swoją saunę ogrodową Sven

GET STARTED

0$

Dziękujemy, skontaktujemy się wkrótce

Rodzaj Sauny

Wybierz typ sauny, który najbardziej Tobie odpowiada.

Charakteryzuje ją najwyższa temperatura i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza - tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, które polewa się wodą

W saunie infrared źródłem ciepła są promienniki podczerwieni, których fale wnikają bezpośrednio wewnątrz ciała.

Sauna Combi spełnia funkcję zarówno sauny suchej jak i parowej. Piec z kamieniami wyposażony jest dodatkowo w parownik.

Zamontowanie w saunie pieca elektrycznego oraz promienników pozwala na rozwiązanie 2w1 – można korzystać z sauny infrared, a innym razem z sauny suchej.

Zastosowanie sauny 3w1 - pieca z parownikiem oraz promienników infrared pozwala na korzystanie z pełnych możliwości kąpieli saunowych.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj sterownika

Wybierz dogodny dla siebie sposób sterowania sauną

Sterownik wewnętrzny

Sterownik zewnętrzny

Wybór tego rodzaju sterownika pozwala na ustawienia temperatury i innych parametrów z poziomu panelu lub za pomocą aplikacji na telefon lub tablet.

Smart saunę możesz połączyć z systemem inteligentnego domu.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Rodzaj Drewna

Wybierz z jakiego drewna zostanie wykonana twoja sauna

Świerk skandynawski

Lipa STP

Olcha

Cedr kanadyjski

Lipa termowana

Nowoczesne płyty Rohol

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Dodatki do sauny

Dodatki do sauny

Nagłośnienie + bluetooth

Ściana solna

Przycisk alarmowy

Misa na zioła i aromaty

Audioserver do Twojej ulubionej muzyki automatycznie zaraz po wejściu do Twojej Inteligentnej sauny

Ukryty panel dotykowy za pomocą którego możesz sterować wszystkimi funkcjami swojej Inteligentnej Sauny

Tablet umożliwi Ci zarządzanie wszystkimi funkcjami swojej sauny. Możesz modyfikować swoje seanse, dostosowywać nastrój oraz tworzyć swoje ulubione playlisty muzyczne na kąpiele saunowe.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Przedsionek

Wybierz pokrycie ścienne do przedsionka

Płyty kartonowo-gipsowe kładziemy na ścianach w ramach przygotowania pod kafelkowanie. Na podłodze kładziona jest płyta OSB. Płyty są dostępne także w wersji wodoodpornej dla pomieszczeń o wilgotności większej niż 70%. Pozostawiamy stan surowy, wykończenie pozostaje w zakresie inwestora.

Świerk cechuje wysoka kumulacyjność cieplna co pomaga w utrzymaniu ciepła w domku. Drewno to posiada młode, niewypadające sęczki. Profil STP to klasyczny profil saunowy o zaoblonej krawędzi. W takim przypadku podłoga jest pokryta panelem drewnianym lakierowanym.

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Oświetlenie

Wybierz najdogodniejszy pakiet oświetleniowy do sauny

Oczka LED na suficie oraz pas LED pod ławą

Oczka LED na suficie oraz pas LED: pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Oczka LED na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Gwieździste niebo RGB (koloroterapia) na suficie oraz pas LED RGB (koloroterapia): pod ławą, za oparciami i pod sufitem

Musisz wybrać element, aby kontynuować

Skonfigurowaną ofertę otrzymasz mailowo w ciągu kilku minut po wprowadzeniu maila.

The final estimated price is :

Podsumowanie

Nazwa Informacja Ilość Cena
Discount :
Razem: